STRONA GŁÓWNA >> POMOC >> FAQ

FAQ

Jakie są podstawowe zasady dobierania grzejnika do pomieszczenia?

Dobierając moc grzejnika do danego pomieszczenia musimy wziąć pod uwagę jego powierzchnię, ilość przeszkleń, przeznaczenie pomieszczenia, oraz typ budynku, jego ocieplenie itp. Z reguły dobiera się ok 80 kW / m2 przy typowych przeszkleniach i nowym budownictwie, w przypadku salonu, sypialni, kuchni oraz 100 kW/ m2 w przypadku łazienek , jednak jeżeli nie mamy pewności co do zapotrzebowania na moc w naszym domu , specjalista w salonie sprzedaży pomoże nam w optymalnym doborze grzejnika.

Jakie zalety ma grzejnik dekoracyjny poza estetyką?

Grzejniki dekoracyjne, podobnie jak inne przedmioty sztuki użytkowej są projektowane przez designerów, często bardzo znanych i cenionych. Są to więc urządzenia bardzo przemyślane nie tylko pod kątem estetyki ale też funkcji. Firmy prześcigają się w coraz to nowych rozwiązaniach funkcjonalnych, mamy już grzejniki w formie ławki, półki, szafki czy obrazu, ale też grzejniki łączące w sobie funkcję lustra lub tablicy do pisania, oraz takie przeznaczone do pokoi dziecięcych. Dodatkowo, są to urządzenia wykonane z najwyższej jakości materiałów, przy użyciu nowoczesnych technologi. Wybór grzejnika możemy przyrównać do wyboru samochodu, możemy zdecydować się na nieco tańszy, gorzej wyposażony oraz gorzej wyglądający model, lub na dopracowany w każdym calu model nieco droższy, jeden i drugi samochód jeździ a więc spełnia swoją podstawową funkcję ale to od nas zależy, czy to nas zadowala.

Dlaczego warto zainwestować w grzejniki dekoracyjne?

Grzejnik jest stałym elementem wystroju naszego domu czy mieszkania, takim samym jak meble, żyrandole czy sanitariaty. Wszystkim nam zależy na stworzeniu w naszym domu, przyjaznej, estetycznej przestrzeni, dobrej do życia, dla tego warto zainwestować w grzejnik, który będzie wpisywał się w nią, harmonizując z resztą, poprzez kolorystykę, formę i stylistykę. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologi, grzejniki te mogą również zapewnić nam mniejsze zużycie energii i są wykonane z najlepszych materiałów, a więc płacimy nie tylko za wygląd ale też jakość. Zakup grzejnika dekoracyjnego nie musi się jednak wiązać z ogromnymi kosztami, wybór jest ogromny a ceny bardzo zróżnicowane, łazienkowy grzejnik dekoracyjny możemy kupić już od 436zł.

Dlaczego grzejnik, którym jestem zainteresowany nie jest dostępny w wersji elektrycznej?

W przypadku grzejników dekoracyjnych, nieregularne kształty czy też budowa grzejnika utrudniają przepływ ciepła przez co grzejnik nie odda ciepła jakie zostanie dostarczone przez grzałkę. Przy grzejnikach o małych wymiarach, grzałka a dokładniej element grzejny, po prostu może się nie zmieścić.

75/65/20 - co to znaczy?

Są to parametry temperaturowe które wpływają na wydajność grzejnika. Ich określenie pomoże ci w optymalnym doborze mocy grzejników oraz pozwoli obliczyć jaką moc odda dany grzejnik w danej instalacji centralnego ogrzewania. Liczby oznaczają kolejno:

  • Temperaturę wody wpływającej do grzejnika
  • Temperaturę wody wypływającej z grzejnika
  • Temperaturę powietrza w pomieszczeniu

Jak dobrać moc grzałki do grzejnika?

Dobierając grzałkę do grzejnika zkładamy że jej moc nie może być większą niż moc grzejnika przy parametrach 75/65/20oC.

Jaką odległość zachować między grzejnikiem a podłogą/parapetem?

Zaleca się by minimalna odległość między podłogą a grzejniekm oraz grzejnikiem a parapetem wynosiła 10cm. Jeśli coś jednak sprawia że odstępy muszą być mniejsze, w celu otrzymania pożądanej temperatury warto wybrać grzejnik o ok. 10% większej mocy.