STRONA GŁÓWNA >> POMOC >> FAQ

FAQ

*Jakie są podstawowe zasady dobierania grzejnika do pomieszczenia?

Dobierając moc grzejnika do danego pomieszczenia musimy wziąć pod uwagę jego powierzchnię, ilość przeszkleń, przeznaczenie pomieszczenia, oraz typ budynku, jego ocieplenie itp. Z reguły dobiera się ok 80 kW / m2 przy typowych przeszkleniach i nowym budownictwie, w przypadku salonu, sypialni, kuchni oraz 100 kW/ m2 w przypadku łazienek , jednak jeżeli nie mamy pewności co do zapotrzebowania na moc w naszym domu , specjalista w salonie sprzedaży pomoże nam w optymalnym doborze grzejnika.

*Jakie zalety ma grzejnik dekoracyjny poza estetyką?

Grzejniki dekoracyjne, podobnie jak inne przedmioty sztuki użytkowej są projektowane przez designerów, często bardzo znanych i cenionych. Są to więc urządzenia bardzo przemyślane nie tylko pod kątem estetyki ale też funkcji. Firmy prześcigają się w coraz to nowych rozwiązaniach funkcjonalnych, mamy już grzejniki w formie ławki, półki, szafki czy obrazu, ale też grzejniki łączące w sobie funkcję lustra lub tablicy do pisania, oraz takie przeznaczone do pokoi dziecięcych. Dodatkowo, są to urządzenia wykonane z najwyższej jakości materiałów, przy użyciu nowoczesnych technologi. Wybór grzejnika możemy przyrównać do wyboru samochodu, możemy zdecydować się na nieco tańszy, gorzej wyposażony oraz gorzej wyglądający model, lub na dopracowany w każdym calu model nieco droższy, jeden i drugi samochód jeździ a więc spełnia swoją podstawową funkcję ale to od nas zależy, czy to nas zadowala.

*Dlaczego warto zainwestować w grzejniki dekoracyjne?

Grzejnik jest stałym elementem wystroju naszego domu czy mieszkania, takim samym jak meble, żyrandole czy sanitariaty. Wszystkim nam zależy na stworzeniu w naszym domu, przyjaznej, estetycznej przestrzeni, dobrej do życia, dla tego warto zainwestować w grzejnik, który będzie wpisywał się w nią, harmonizując z resztą, poprzez kolorystykę, formę i stylistykę. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologi, grzejniki te mogą również zapewnić nam mniejsze zużycie energii i są wykonane z najlepszych materiałów, a więc płacimy nie tylko za wygląd ale też jakość. Zakup grzejnika dekoracyjnego nie musi się jednak wiązać z ogromnymi kosztami, wybór jest ogromny a ceny bardzo zróżnicowane, łazienkowy grzejnik dekoracyjny możemy kupić już od 436zł.

*Dlaczego grzejnik, którym jestem zainteresowany nie jest dostępny w wersji elektrycznej?

W przypadku grzejników dekoracyjnych, nieregularne kształty czy też budowa grzejnika utrudniają przepływ ciepła przez co grzejnik nie odda ciepła jakie zostanie dostarczone przez grzałkę. Przy grzejnikach o małych wymiarach, grzałka a dokładniej element grzejny, po prostu może się nie zmieścić.

*75/65/20 - co to znaczy?

Są to parametry temperaturowe które wpływają na wydajność grzejnika. Ich określenie pomoże ci w optymalnym doborze mocy grzejników oraz pozwoli obliczyć jaką moc odda dany grzejnik w danej instalacji centralnego ogrzewania. Liczby oznaczają kolejno:

*Jak dobrać moc grzałki do grzejnika?

Dobierając grzałkę do grzejnika zkładamy że jej moc nie może być większą niż moc grzejnika przy parametrach 75/65/20oC.

*Jaką odległość zachować między grzejnikiem a podłogą/parapetem?

Zaleca się by minimalna odległość między podłogą a grzejniekm oraz grzejnikiem a parapetem wynosiła 10cm. Jeśli coś jednak sprawia że odstępy muszą być mniejsze, w celu otrzymania pożądanej temperatury warto wybrać grzejnik o ok. 10% większej mocy.