STRONA GŁÓWNA >> O FIRMIE

radoxradiators warszawa

RADOX RADIATORS

Jesteśmy obecni w branży inżynierii sanitarnerj (HVAC) od 1993 roku, to właśnie wtedy rozpoczeliśmy produkcję grzejników łazienkowych. Przez pierwsze lata działalności, wyprodukowane przez nas grzejniki sprzedawane były pod markami rodzimych firm włoskich dla których realizowaliśmy zlecenia. Widząc jakim potencjałem dysponujemy wraz ze wzrostem popytu oraz pojawiającymi się zapytaniami o produkcję grzejników, w 2002 roku powstaje grupa RADOX, która od tej pory kończy z rolą dostawcy, a otwiera nowy rozdział swojej historii, rozpoczynając produkcje grzejników łazienkowych, pokojowych i dekoracyjnych pod własną marką - Radox Radiators.

Poszerzenie zakresu działalności firmy, wiąże się z wielkimi zmianami w jej strukturach oraz koniecznymi inwestycjami. Posiadając wybitnych specjalistów branży HVAC, stanęliśmy przed nowym wyzwaniem - należało rozpocząć dystrybucje grzejników oraz promocję marki Radox, jednocześnie zaoferować ekskluzywne wzornictwo oraz szerokie możliwości wyboru modeli grzejników o jak najwyższej jakości.

Spawanie grzejnikówMalowanie grzejników

Malowanie grzejników dekoracyjnych Od otwarcia fabryki do założenia własnej marki, przez 9 lat, systematycznie pracowaliśmy nad podnoszeniem jakości naszych produktów, poprzez wyszukiwanie, monitorowanie, a następnie wprowadzanie innowacyjnych technik, rozwiązań do procesu produkcji. W ten sposób połączyliśmy technikę malowania proszkowego, stosowaną w przemyśle samochodowym z technologią niewidocznego spawania laserowego. W pierwszych latach samodzielnej działalności udaje nam się wyprzedzić pozostałych producentów, obejmując nasze grzejniki gwarancją na okres aż 10 lat. Wysoką jakość potwierdziły certyfikaty uzyskane w 2000 i 2004 roku - ISO 9001 i ISO 14001.

Produkcja grzejników

Sprzęt do produkcji grzejników dekoracyjnych W 2005 roku do użytku została oddana druga fabryka, największa w Europie, wyspecjalizowana do produkcji grzejników polerowanych, piaskowanych i chromowanych. Inwestycja wyniosła ponad 2 000 000 euro. Fabryka jest wyposażona we w pełni zautomatyzowaną linię chromowania, zgodną z europejskimi standardami jakości i ochrony środowiska, co pozwoliło w 2006 roku uzyskać poświadczenie zgodności produktów z normami europejskimi - EN 442. Zdolność produkcyjna po uruchomieniu drugiej fabryki wynosi 200 000 grzejników rocznie, łączna powierzchnia - 47000m2.

Kolejną inwestycją był certyfikowany system kontroli jakości dzięki któremu możemy kontrolować i nadzorować każdy etap produkcji. Ponadto, proces produkcji grzejnika od surowego materiału, jest bezpośrednio nadzorowany przez kierownika produkcji i szefów każdej z sekcji. Wraz z nowoczesnym systemem kontroli, rozpoczynamy komputerowe projektowanie oraz produkcję na podstawie rysunków technicznych. Przyczyniło się to do poprawy dywersyfikacji oraz pozwoliło na wprowadzenie nowych wzorów, form i kształtów.

Materiały na grzejniki dekoracyjne Wynikiem wieloletniej i rzetelnej pracy naszych specjalistów, jest pozycja naszej marki w branży HVAC. Jesteśmy jednym z wiodących producentów kompletnych rozwiązań dziedziny inżynierii sanitarnej. Aż 65% naszej rocznej produkcji jest eksportowana na rynki zagraniczne (m.in. Stany Zjednoczone, Niemcy, Francja, Polska, Rosja, Ukraina, Dania, Anglia, Hiszpania, Belgia, Irlandia, Iran, Słowacja).

Mimo wysokiej i ugruntowanej pozycji na rynku, wciąż chcemy się dla Państwa rozwijać, dlatego na bieżąco poszerzamy naszą ofertę o nowe kształty, textury, wykończenia, modele, stale wychodząc na wprost oczekiwań naszych klientów.

 

Współpraca: 

Grzejniki dekoracyjne